Wyszukiwarka
Producent
Statystyki
Gości online: 0
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer

Ładowarka mikroprocesorowa UltiPower 8A 12V odwrotnego pulsu - regeneracja akumulatora

Dostępność:Chwilowy brak towaru
Producent:UltiPower
Gwarancja:24 miesiące
Cena:300,00 zł
Opis
Ładowarka mikroprocesorowa UltiPower 8A 12V odwrotnego pulsu - regeneracja akumulatoraDoskonała do ładowania akumulatorów w samochodach osobowych, kempingowych, łodziach, motocyklach, silnikach elektrycznych trolingowych i innych maszynach i urządzeniach.

UltiPower jako jedną z nielicznych ładowarek można podłączyć na stałe do akumulatora, a będzie ona sama kontrolowała akumulator i co jakiś czas go doładowywała i konserwowała.

Ładowarka mikroprocesorowa ładuje akumulatory ołowiowe, żelowe, AGM, CaCa, Deep Cycle, węglowe i inne. Ładowanie odwrotnego pulsu pozwala ładować akumulatory zasiarczone, a 7 etapów ładowania przedłuża żywotność akumulatora – tego nie potrafią zwykłe ładowarki 3 etapowe.

UltiPower  jest ładowarką i testerem sterowanym przez nowej generacji mikroprocesor, który monitoruje w czasie rzeczywistym parametry baterii.


7 etapów ładowania:

1. Desulfation

Odsiarczanie pulsacyjne zasiarczonych akumulatorów.

2. Trickle charge

Początkowa faza ładowania. Faza ta utrzymuje się, dopóki niskie napięcie na baterii nie zacznie rosnąć ponad obecny poziom. W tym momencie ładowanie wchodzi do fazy ładunku. Jeżeli napięcie na akumulatorze nie rośnie ładowanie jest zawieszone. Defekt baterii jest wyświetlany na LED. Jeżeli duży akumulator został mocno rozładowany może być konieczne, by ponownie podłączyć ładowarkę po chwili.

3. Bulk charge.

Główne ładowanie do około 80% pojemności akumulatora stałym prądem.

4. Float charge - high end.

Ładowanie końcowe stałym napięciem. Podczas tej fazy, prąd stopniowo jest zmniejszony.

5. Test.


Ładowanie jest wstrzymane na krótki okres i wykonywana jest analiza napięcie na baterii. Jeżeli to spada zbyt szybko, bateria jest prawdopodobnie wadliwa. Ładowanie jest zawieszone i błąd jest wyświetlany.

6. Float charge - low end.

Napięcie elektryczne spada do podstawowego poziomu z kontrolowanym prądem.

7. Trickle maintenance charge – pulse.
Stan naładowania akumulatora między 95% i 100%. Akumulator impulsowo jest doładowywany do 100% pojemności. Po skończeniu ładowania, gdy po kilku dniach napięcie na akumulatorze spadnie ładowarka podejmuje ponowne ładowanie, nie pozwalając na zasiarczenie się nieużywanych baterii.


Jest wykonana na najnowszych transformatorach toroidalnych, dzięki czemu jest lekka i trwała.

Technologia odwrotnego pulsu pozwala na odsiarczenie w czasie ładowania nawet mocno zasiarczonych akumulatorów i konserwację nowych. Co w efekcie daje wydłużenie żywotności akumulatora.

Odwrotne pulsowanie prądu, czyli co kilka cykli ładowania akumulator jest rozładowywany jednym impulsem!

Jeżeli używasz akumulatora w samochodzie czy na lodzi, który jest eksploatowany sezonowo i nie masz czasu aby co miesiąc kontrolować stan naładowania – ładowarka UltiPower jest właśnie dla Ciebie, pozwoli utrzymać twój akumulator w dobrej formie przez wiele lat.

Wyświetlacz LED pokazuje aktualne napięcie ładowania lub wyświetla komunikaty o błędach lub końcu ładowania.


Wymiary:

Długość 180mm
Szerokość 80mm
Wysokość 55mm

Przy zakupie prostownika należy zwrócić uwagę na prąd ładowania – od tego zależy czas w jakim zostanie naładowany akumulator.


Gwarancja 24 miesiące.
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Twoje pytanie:
weryfikator
Aktualna Data: 2024-05-23 20:48
Oprogramowanie sklepu internetowego KQS.store